Godfather 2 má upřesněné datum vydání

Autor: Michael Davidík | 12.02.2009
Společnost Electronic Arts je v dost velkých dluzích a možná i proto si dala kapánek více času na dodělání akčního titulu s prvky RTS s názvem The Godfather 2. Původně měla hra vyjít již 24. února letošního roku, ale pak byla z ničeho nic odložena a to na třetí kvartál. Dnes má již konečně své vysloužené datum vydání, takže pokud se těšíte na The Godfather 2, tak v Severní Americe bude k dostání od 7. dubna 2009 a v Evropě o tři dny později, tedy 10. 4. 2009.

Pokud se o hru zajímáte, tak jistě víte, že EA se rozhodla vydat jinou cestou než hlavní konkurence typu Grand Theft Auto IV a Mafia II. The Godfather 2 nebude pouze tuctovou gangsterskou akcí, kde se vžijete do role nějakého poskoka mafiánské rodinky, ale spíše naopak. Sami se stanete velkým pánem a budete velet své vlastní rodině. Budete rozhodovat, co budou vaši svěřenci dělat a hlavně jakým způsobem. Těšit se tedy můžete na najímání nových členů, rozdávání rozkazů, dohlížení na obchody a samozřejmě si tu a tam zajít zastřílet. Kmotr 2 budete proto obsahovat strategický mód, kde budete vidět oblast pěkně z ptačí perspektivy a budete moci jednoduše svým kumpánům dávat rozkazy. Tento mód se nehodí pouze na rozkazy, ale ve městě bude více mafiánských rodin, které si půjdou vzájemně po krku. Není tedy nic lepšího, než pozorovat rvačku dvou znepřátelených rodin a v pravou chvíli udeřit, když je nepřítel co nejvíce zranitelný. The Godfather 2 to tak dává úplně nové rozměry, které bude určitě zajímavé vyzkoušet.

Hlavním cílem hry je postupně dostat pod kontrolu tři oblasti, a to centrum New Yorku, Miami a Havanu. Úkol to rozhodně nebude jednoduchý.

The Godfather 2 má na starosti vývojářský tým EA Redwood Stores a vyjde pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360. V České republice bude hra obsahovat české texty u PC a PS3 verze.