Dantovo Peklo i na PSP

Autor: Michael Davidík | 22.04.2009
Společnost Electronic Arts oznámila, že očekávaná akční adventura Dante’s Inferno™ vyjde také ve verzi pro PSP® (Sony PlayStation® Portable). Titul Dante’s Inferno na motivy klasické básně Dante Alighieriho „Božská komedie“ zavede hráče na putování devíti kruhy pekla. Dante’s Inferno vyjde příští rok současně ve verzích pro PSP, počítačový zábavní systém PLAYSTATION®3 a videoherní a zábavní systém Xbox 360™.

Dante’s Inferno pro PSP vyvíjí studio EA Redwood Shores ve spolupráci s  Artificial Mind and Movement (A2M) se sídlem v kanadském Montrealu. „Náš tým a lidé v A2M pracují s vizí Dante’s Inferno a překládají ji přímo pro PSP,“ uvedl Jonathan Knight, výkonný producent a kreativní ředitel Dante’s Inferno. „Majitelé PSP mohou očekávat obdobně rychlý a citlivě reagující herní systém ve všech devíti detailně zpracovaných kruzích pekla. Stejný, jaký plánujeme na konzolích.“

Dantova „Božská komedie“, někdy také nazývaná jako „Dantovo peklo“, je považována za dílo, které určilo současné vnímání pekla a očistce v celé západní kultuře. Podobně jako v původní básni se hráči nové adventury EA z pohledu 3. osoby vydají na cestu devíti kruhy pekla, symbolizujícími předpeklí, chtíč, obžerství, chamtivost, zlobu, kacířství, násilí, podvodem a zradu. S postavou Danta musejí postupně čelit zlu v těch nejnepředstavitelnějších podobách a bojovat o znovuzískání duše jeho milované Beatrice.