ArmA II živě z Černarusi

Autor: Michael Davidík | 06.02.2009
Vývojářský tým Bohemia Interactive už několikrát předvedl, že hry dělat umí skvělé a nejvíce jim sedí taktické akce, proto není žádným překvapením, že ve svém studiu se kutí taktická akce ArmA II. Ono nestačí, že vývojáři mají skvělí talent vytvářet hry, ale k tomu jsou také velmi zábavní a celkově úžasní.ArmA II se odehrává v roce 2009 a v příběhu se dostanete do fiktivní post-sovětské republiky Chernarus, kde už dva roky neutichla krutá občanská válka. Americké námořnictvo to samozřejmě nemůže nechat jen tak, a tak vysílá do Chernarusu svou speciální zásahovou jednotku, ve které jste velitelem. Těšit se můžete na singpleayerové kampaně plné neočekávaných změn a závratů, více než 50 zbraní a ovládání dopravních i bojových vozidel. Arma II bude nabízet také multiplayer, jenž se bude odehrávat na velkých mapách minimálně pro padesát hráčů.Pokud se o tuto taktickou akci zajímáte a těšíte se na její vydání, tak se určitě podívejte na tajné záběry, kde se tentokrát dozvíme něco ze života prostých obyvatel Černarusi.


  • Obyvatelstvo Černarusi tvoří především vesničané a horalé, městská populace se soustředí v malých městech na pobřeží, kde pracuje v přístavech a továrnách.
  • Severní Černarus už nenabízí ani to málo zábavy, kolik mohla nabídnout před začátkem občanské války.
  • Obyvatelé země jsou k vojákům přátelští a mohou jim poskytnout cenné informace, ale jen zřídka mluví anglicky. Proto se při kontaktu s místními hodí znalost černaruštiny nebo ruštiny.
  • Místní na každou křivdu nebo násilí zareagují nepřátelsky. Vojáci, kteří nerespektují obyvatelstvo, mohou počítat s vážnými následky, ztrátou podpory nebo dokonce ozbrojeným odporem. Také nevhodné chování vůči ženám může způsobit velmi ostrou reakci.
  • V horách Severní Černarusi byl údajně opakovaně pozorován výskyt Yettiho.
ArmA II vychází na PC a next gen konzole v průběhu letošního roku.