The Precursors - novinky

Autor: Filip Kulka | 10.01.2009
Žánr:  PC  | Novinky  | RPG
Multiplayer: ANO
The Precursors bude z něj čestný následovník hry Boiling Point: Road to Hell? To se bohužel dozvíme až později.

The Precursors – bude z něj čestný následovník hry Boiling Point – Road to Hell? To se bohužel dozvíme až během prvního čtvrtletí tohoto roku, kdy by měla tato nová hra od ukrajinského týmu vývojářů Deep Shadows vyjít. Již nyní však víme, že si pro nás vývojáři připravili ještě větší prostor ve hře, což je pro hráče vždy dobrá zpráva. Rozloha hry by měla být několikanásobně větší, než u předchozí, většinou hráčů opěvované, hry Boiling Point – Road to Hell. Když jsme se již zamotali do spojitosti těchto dvou her, měl bych zmínit, že The Precursors bude mít nejen větší, již zmiňovanou, volnost pohybu ve hře, ale mělo by mít také méně bugů a glitchů.

The Precursors

Děj této hry se odehrává milion let před naší civilizací, což jistě znáte z několika, ať už filmových či herních, titulů Star Wars od režiséra George Lucase. Příběh se tedy odehrává v rozlehlém vesmíru, který obsahuje deset velmi rozlehlých planet, po kterých máte možnost se pohybovat pěší chůzí nebo dopravním prostředkem podobným dnešnímu automobilu. Ovládáte bezejmenného vesmírného piráta, který pokládá za svůj největší životní úkol přežít ohromný válečný konflikt mezi dvěma rasami. Tento konflikt ho avšak změní natolik, že zahodí své nepodstivé řemeslo a začne pracovat nejdříve pro jednu, ale poté také i pro druhou stranu (podle toho, jaký zrovna máte úkol). Jako hráč to budete muset hrát na obě strany - občasné lži jsou podmínkou Vašeho přežití. Budete si však moci vybrat, jakým způsobem jim budete pomáhat. Ve hře máte velké množství volby povolání, nejen již zmiňované vesmírné pirátství. Postupem času si ze svého hrdiny budete moci udělat například překupníka, velmi udatného bojovníka či ochránce zákona. Jen a jen na Vás bude, jakou cestou se vydáte, to je také jedna z předností této hry.

The Precursors

Ve hře máte po zanechání pirátství více než 250 úkolů různých charakterů, které dostáváte od desítek NPC postav. Ne každý NPC prvek je však člověk, proto je na prvním místě opatrnost. Jak jste se zde již mohli dočíst, questy budete dostávat od obou válečných stran, mezi kterými panuje ohromná rivalita. Velkým pomocníkem při plnění misí mimo zem, tedy ve vesmírném prostoru, bude Vaše kosmická loď. Na začátku hry si ponecháte Vaši starou loď, která sloužila k přepadávání jiných, menších vesmírných lodí. U té však dlouho nezůstanete, jelikož se postupem času budou Vaši aktuální nepřátelé zlepšovat v technickém vybavení. Budete si moci tedy koupit novější modely kosmických lodí, které budou pravděpodobně obsahovat všelijaké lasery, děla či hyper trysky. Vaše lodě budou rychlejší a hra bude tudíž i náročnější. Dosud se však neví, zda-li bude ve hře možnost upgradování kosmických plavidel. Vzhledem k povaze této hry bychom se ani nedivili.

Jako správný válečník, pirát či ochránce zákona také potřebujete nějaké silné zbraně. Ve hře The Precursors se nacházejí dva druhy zbraní, které budete moci ovládat. Jedná se o klasické zbraně a o arzenál bionického tipu. Klasické zbraně snad ani není potřeba popisovat, ale u bionických bych se na chvíli zastavil. Vaše bionická zbraň bude potřebovat bionické náboje a energii, nebudete tedy stále dokola jezdit do obchodů s municí a tam nakupovat požadované projektily, Vy si je vypěstujete! Ano, je to zvláštní, ale vaše ničivá zbraň bude potřebovat energii, kterou jí vytvoříte vy sami. Vaše bionická zbraň bude potřebovat pořádnou mňamku, aby mohla vyslat pěknou řadu velmi nebezpečných organických forem a tak vám nezbude nic jiného, než ji pořádně nakrmit.

The Precursors

Ve hře se vyskytuje také velký počet ras, ne všechny s vámi budou vycházet přátelsky. Jejich ničením získáte velké množství bodů, které vylepšují vaši postavu a přidávají ji například sílu, rychlost a další podobné atributy. Další možnost získání užitečných bodů se nachází v plnění questů od NPC prvků. Nebudete však dostávat pouze hlavní úkoly, ale jednou za čas budete muset splnit některý z vedlejších questů.

Po grafické stránce hra vypadá velmi slušně, což má za příčinu Vital Engine 3, který zvládá dobře vykreslovat i ty nejvzdálenější objekty. Další velmi slušnou stránkou hry by mělo být zpracování herních postav. Hra vyjde pouze na PC a Xbox360, ale již nyní má velké ambice zaujmout hráče.


Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Novinky platformy PC? Přejděte na stránku PC Novinky.