Need for Speed: Undercover - Dojmy z hraní - preview

Autor: Filip Němec | 26.10.2008
Žánr:  PS3  | Preview  | Závodní
Multiplayer: ANO
Zahráli jsme si nové Need for Speed... Podaří se letos konečně prolomit tvrzení, že se série NFS to jde od devíti k pěti?
Electronic Arts je největším herním gigantem ať už co se vývoje, či distribuce her týče. Proto není divu, že se, stejně jako minulý rok opět konala prezentace dalšího dílu dnes již (ne)chvalně proslavené série Need for Speed, letos s podtitulem Undercover. Což o to, prezentace vypadala, stejně jako každá EA akce parádně, což už se ale o hře samotné říct i při té největší špetce nadsázky, rozhodně nedá.Jess Abney, producent hry, nám prvních 40 minut předváděl samotnou hru, a vlastně mluvil o už dříve zřejmých věcech. Celá prezentace začala shlédnutím intra, které doposud ještě nikdo z veřejnosti neviděl a které nebylo ani možné natáčet. Intro je interaktivní, tudíž mezi filmovými sekvencemi přecházíte k samotnému hraní, podobně jako tomu bylo v úvodní honičce v Most Wanted. Oproti MW ale bude v Undecover kladen daleko větší důraz na příběh. Otázkou zůstává, jestli se to do závodní hry tohoto typu hodí. Dostanete se do kůže tajného agenta, řekněme spíše dvojitého agenta, protože od chvíle co vám Maggie Q, alias Chase Linh zadá úkol, se stanete na jednu stranu zastáncem zákona, na stranu druhou ale nebezpečným ilegálním závodníkem. Jak už to bývá v sérii Need for Speed nás provází jedna hezká tváříčka, protentokrát tedy Chase Linh, která se stane prostředníkem mezi světy ilegálních závodů a světem policie. Vrátím-li se k úplnému začátku hry, zde jako už v předešlých dílech, zdrháte před dotírajícími policisty. Proč ale, když jsme sám „zastáncem zákona" ? Jste totiž agentem, který je tak trosku ne nepodobný Jamesi Bondovi, který má vždy svoji hlavu a dělá si věci po svém. Předstírání tedy že jste ilegální závodník je vám více než vlastní a tak je tato práce pro vás jako stvořená.
Po skončení, mnohdy úsměvné Jessyho předvíděčky (to když mu při předvádění nového enginu odskočil nástavec na tlačítka L2 a R2, nebo když se mu hra kousla a musel PS3 vypnout, což bral překvapivě jako naprosto normální věc), jsme se konečně mohli dát do vlastního hraní a spojit teorii s praxí. Zmínit jsem opomněl českou lokalizaci hry, která vypadá bez chybně, oproti překladů, jiných her od EA (viz. FIFA 09). Otitulkovány jsou i video-sekvence, které nejsou nijak dlouhé, což nám Jess vysvětlil jako záměr, díky kterému hráči zůstanou stále v „závodní horečce". Město, jak už jsme si zvykly je v Need for Speed zpracováno kvalitně a mnohdy se až moc podobá tomu z Most Wanted. Město, kde se hra odehrává je rozdělen do tří odlišných části, tudíž možná právě proto název Tri City. Město obsahuje jak už jsme zvyklí dlouhé a široké dálnice, taktéž i klikaté a úzké silnice uvnitř čtvrtí. K lepšímu, záživnějšímu a uvěřitelnějšímu pocitu ze závodění by měl přispět nový driving engine Heroic. Bohužel, žádnou markantní změnu jsme nezaznamenali, snad krom snadnějšího otáčení vozidla o 180, či 360 stupňů a různých otoček. Poškození vozidel samozřejmě ve hře je, dalo by se ale říci, že jen tak z poloviny. Poškození vozu totiž bude mít naprosto minimální vliv na chování, či výkon vašeho vozidla. I tak ale poškození vozu vypadá poměrně pěkně a detailně.Co se týče herních módů, půjde vcelku o klasickou záležitost, okruhových závodů, sprintu, závodů vyplívajících z příběhu. Novinkami je dálniční bitva, což je jakási obdoba modu Outrun z NFS: underground 2. Musíte na dálnici zkrátka co nejdále ujet svému soupeři. Dalším typem je útěk, kdy máte za úkol udržet se před soupeřem na určitou dobu. Poslední „novinkou" je útěk, při kterém máte za úkol utíkat před policí, činit škody a vydržet co nejdéle. Chybět samozřejmě nemůže ani tuning. Ten je propracován zhruba stejně jako v Pro Street, ale je o něco detailnější a reálnější. Čeká na vás více než 400 modifikovatelných položek, které budete moci všelijak upravovat. Nechybí ani vinyly a podobné drobnosti. Z hodinového hrani Need for Speed Undercover, my na mysli zůstává, že je to spíše vylepšený Most Wanted, ale i tak se hra hraje dobře a je zábavná. Jediné závažnější problémy jsem zaznamenal v nestabilnosti framerate, ale nešlo přeci jen o finální verzi hry. Chtěl bych ale vývojářům zchladit hlavu, protože tvrzení že jde o naprostou pecku plnou novinek, je zkrátka blábol. Hra mi prostě celou dobu hraní připomínala Most Wanted s novou slupkou, která je sice nádherná, ale hratelnostně jsem žádné změny nezaznamenal.
Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Preview.