Kung Fu Panda - recenze

Autor: David Bezdomnikov | 08.11.2008
Žánr:  XBOX  | Recenze  | Akční
Multiplayer: ANO
Ztvárnění animovaného megahitu, který slibuje humor, bojová umění a nejedno roztomilé zvířátko k tomu

Hry podle filmů jsou relativně oblíbený artikl pro vývojáře her a ačkoli velice často končí jako průměrné či podprůměrné hry, každým rokem jich neustále vychází celá kopa, protože jméno úspěšného filmu často prodá i nekvalitní hru. Jak dopadla adaptace animovaného trháku Kung Fu Panda?


Nejdříve něco málo k filmu. Ten se stal jedním z trháků letošního léta (pro potvrzení tohoto tvrzení připomenu, že během prvního víkendu vydělal 60 milionů dolarů) a společnost DreamWorks byla natolik spokojená, že v současnosti již probíhají přípravy druhého dílu. Ve filmu jsme mohli zaslechnout hlasy známých herců jakými jsou Jackie Chan, Lucy Liu či Dustin Hoffman.


Ale nyní už ke hře. Kung Fu Panda je klasická akční plošinovka, která celkem zdařile kopíruje styl i vizuální zpracování filmové předlohy. Zaměřena je především na mladší hráče a na ty, kteří film viděli. Nutno říct, že jsem tak učinil až v průběhu hraní hry a zážitek byl posléze opravdu intenzivnější, protože postavičky získaly přece jen nějaké pozadí. Hlavní hrdina – trochu obtloustlejší panda Po, má před sebou 13 levelů plných skákání, likvidace nepřátel a také hledání a sbírání všemožných předmětů. Originalitu od této hry opravdu nečekejte, nemyslím si, že by přinášela nějaké inovace na poli videoher. V průběhu hry přebíráte roli i jiných postav (např. Mistr Shifu), což je jistě příjemným zpestřením.


Co se grafiky týče, tak věřím, že nezklame ani škarohlída. Jak už jsem psal, vychází ze zpracování filmu, tudíž je pěkně vykreslená, mírně komixová a vše hýří barvami. Kupodivu nepůsobí nijak infantilně a myslím, že se bude líbit jak Vám, tak i Vašim dětem či mladším sourozencům. Stejně tak zvuk. Příjemný soundtrack, zvukové efekty i nadabování. Jen škoda, že hra není v češtině, protože některé dialogy jsou opravdu vtipné.


Hratelností se autoři inspirovali taktéž u konkurenčních titulů a budiž jim pochvalou to, že převzali opravdu kvalitní model akční plošinovky. Ovládání je lehce naučitelné a hrou můžete lehce projít i bez učení nějakých složitějších komb, které má Po k dispozici na své nepřátele. Hra se vyznačuje tím, že celkem často narazíte na jednoho z bossů (některé znáte z filmu) a k jejich likvidaci je tu opět dnes už klasický systém – mačkání správných tlačítek ve chvíli, kdy se objeví na obrazovce, který se dnes objevuje snad v každé akční hře.

Šokem pro mě byla délka hry, protože věřte, že celou hru můžete v pohodě dohrát za nějakých 5 hodin, což je opravdu málo a právě toto vidím jako největší slabinu hry. Sice je tu motivace pro znovuzahrání hry, abyste splnili některé úkoly v jednotlivých misích na 100% (za což budete odměněni filmečky a hlavně achievementy), ale i tak je to prostě málo. Hraní si můžete natáhnout i tím, že pozvete kamaráda a vyzkoušíte si některé multiplayerové minihry (inspirované Super Smash Brawl či Bejeweled), které se zpřístupňují podle toho, jak si vedete v singlu.


Co říci závěrem? Kung Fu Panda je určitě kvalitní plošinovka, která potěší nejen fandy filmu, ale faktem je, že právě ti si hru užijí nejvíc. Pěkná grafika i zvuk, dobrá hratelnost a celkem nápaditý design ševelů ji tahají vzhůru. Co ji bohužel sráží výrazně dolů je absence originality a především malá rozsáhlost, protože ji opravdu dohrajete za jedno odpoledne. Pro ultra fanoušky filmu či bojových umění podotýkám, aby si k hodnocení nějakých 5 – 10 procent přidali, protože právě pro ně tato hra je, stejně jako pro mladší hráče kolem 10 let, kteří touto hrou budou nadšeni.

Detaily

Platforma: XBOX
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy XBOX? Přejděte na stránku XBOX Recenze.