Veřejný beta test BattleForge spuštěn

Autor: Michael Davidík | 10.03.2009
Vývojářské studio Phenomic společnosti Electronic Arts oznámilo, že počínaje dneška mohou všichni hráči vstoupit do veřejného betatestování masivní multiplayerové RTS BattleForge, kde podle tiskové zprávy se mohou těšit na originální svět a zažít kouzlo obživnutí virtuálních karet v gigantických RTS bitvách online. Plnohodnotná hra vyjde 27. března letošního roku.

BattleForge je výpravná RTS fantasy hra, která v sobě kombinuje dynamický herní systém RTS a koncept přizpůsobování elektronicky obchodovatelných karet v online prostředí. V BattleForge používají hráči virtuální karty k vybudování mocných armád, prostřednictvím kterých mohou ničit své nepřátele. Díky spojení strategie, realtimového herního systému klasických hitů, jako je například Command &Conquer™ a plně funkční onlinové komunity sběratelů karet, představuje BattleForge závan čerstvého vzduchu na poli žánru strategií. Její zbrusu nový systém ovládání je mnohem přístupnější i pro příležitostné hráče, ale současně si zachovává komplexnost a hloubku, jakou očekávají ostřílení veteráni RTS. Sběratelské karty jsou nástrojem války – každá reprezentuje kouzlo, budovu nebo jednotku, které se objeví přímo na bojišti v propracované 3D grafice.

Z herních variant obsahuje BattleForge single player a kooperativní módy pro 2 až 12 hráčů, stejně jako hodnocené a nehodnocené duely Player vs. Player (hráč proti hráči; PvP). Akcí nabité módy pro kooperaci a PvP, gildy, možnost stavět vlastní armády a podpora propracovaných komunitních funkcí, jako je aukční síň, přímé obchodování a systém zpráv ve hře, dělají z BattleForge první RTS, která kombinuje tento žánr se společenskými a komunitními prvky MMO.