V letošním roce tři nové NFS díly

Autor: Michael Davidík | 30.01.2009
Mysleli jste si, že po rozpadu EA Black Box a špatném hodnocení posledních pár dílů arkádové závodní série Need for Speed společnost Electronic Arts s touto sérií nadobro končí? Pokud ano, tak jste se šeredně spletli, jelikož dnešní nejnovější zprávy odhalují ne jeden díl, ale hned tři!

Tím hlavním a tedy považovaným za NFS 13 se stává Need for Speed: Shift, na kterém pracuje vývojářský tým z firmy Sligtly Mad Studio (autoři GTR) . Ihned tedy musíme konstatovat, že Shift nebude arkádovým dílem, nýbrž pořádným simulátorem, jelikož zmíněné vývojářské studio má s tímto žánrem dost velké zkušenosti. Nebude to však kompletní přechod do simulátorů, protože to by bylo opravdu hodně radikální. Na simulátor se sice těšit můžete, ale určitě to nebude tak těžké jako je například Forza či Gran Turismo. Hned z prvního screenshotu lze poznat, že EA to tentokrát s NFS myslí opravdu vážně, jelikož obrázek vypadá opravdu pěkně a všimněte si pohledu z vozu na volant a interiér.Need for Speed: Shift vyjde v letošním roce na PC, Xbox 360, PS3 a PSP.

Pokud však nepatříte mezi hráče simulátorů a raději byste přece jen arkádu, tak pro majitele Nintendo Wii a DS se připravuje NFS s pracovním názvem Nitro. V tomto díle se budou moci hráči dosti vyblbnou, ale podle šéfa marketingového oddělení EA, Keitha Munroa nečekejte nějaké Mario Kart nebo něco podobného.

Třetím připravovaným dílem z Need for Speed série je počin s názvem World Online. Podle dosavadních informací půjde o masivní online ježdění a hru má na starosti vývojářský tým Black Box s online specialisty z EA Singapur. NFS: World Online bude kompletně zdarma a svého debutu se dočká v letošním roce na PC v Asii. Na podzim by se hra měla rozšířit také do Evropy a USA.