Ozbrojené síly Černarus v ArmA 2

Autor: Michael Davidík | 20.02.2009
Společnost IDEA Games zveřejnila již čtvrté video z připravované taktické vojenské akce ArmA 2, na které tvrdě pracuje vývojářský tým Bohemia Interactive (autoři Operation Flashpoint). Nejnovější video je hlavně o ozbrojených silách fiktivní republiky zvané Černarus. Moderní černaruská armáda byla vysvičena za pomoci západních zemí, ale zbraně a vybavení podědila po svém předchůdci – Sovětské armáda. Hlavním úkolem vojska v posledních letech byl hlavně boj proti povstalcům v rozsáhlém konfliktu na serveru země.Pokud si video pustíte, tak zjistíte, že černarusové mluví česky, což není tím, že by Bohemia Interactive vytvořili několik verzí videa, ale je to záměr, jelikož plné verzi budou vojáci a civilisté této fiktivní republiky mluvit našim jazykem, tedy češtinou, což určitě dodá hře, alespoň pro nás zajímavý efekt.


Podle informací z tiskové zprávy se jedná o poslední video, které je opět dělané formou reportáže a úmysl tvůrců a IDEA Games byl jasný, navodit atmosféru autentičnosti – napodobit skutečný přenos z místa dění a navodit atmosféru reportáže pořízené z místa bojů, z prvních linií.
Informace o ozbrojených silách černaruské armády v bodech:

  • Vybavení vojáků CDF je většinou staršího data, doplněné moderními kevlarovými helmami a maskovacím vzorem podle vzoru Sovětských vzdušných sil. Standardní výbavou vojáků jsou automatické pušky AK-74, kulomety PKM a další výbava převážně východní provenience.
  • CDF vlastní řadu vozidel a techniky z dob studené války: především tanky T-72, obrněné kolové transportéry, terénní automobily UAZ a Ural včetně ozbrojených modifikací.
  • Rychlou akceshopnost CDF ve vnitrozemí a především v horách zajišťuje flotila transportních a bitevních vrtulníků Mil Mi-17 a Mi-24 Hind, vzdušnou podporu tvoří letka bitevníků Suchoj Su-25.
  • I když armáda CDF nemá jednotky speciálního nasazení, i běžní vojáci znají velmi dobře místní prostředí a podmínky.
  • Díky nedávnému cvičení s vojsky NATO a zahraniční pomoci, je CDF shopna spolupracovat s Americkou námořní pěchotou a efektivně bojovat proti místním povstaleckým bojůvkám.
ArmA II vychází na PC a next-gen konzole (Xbox 360 a PlayStation 3) v průběhu letošního roku.