NFS: World Online – spojený svět z MW a Carbonu

Autor: Michael Davidík | 26.02.2009
Oficiální ohlášení třech nových Need for Speed dílu nepřineslo mnoho informací, ale pojďme si malinko zrekapitulovat, co vlastně na závodní hráče v letošním roce Electronic Arts chystá a co je nového. Nejzajímavějším dílem, který v letošním roce vyjde se zatím její NFS: Shift, do kterého vkládá EA nejvíce nadějí. Má se jednat o simulátor, jenž se bude odehrávat v ulicích slavných měst. Nebudou chybět licencované vozy a některé tratě mají být z reálných předloh – zatím je potvrzená jediná, a to Londýnský okruh.

Druhý připravovaný díl je Need for Speed: Nitro {pracovní název}, ten vyjde pouze na Nintendo Wii a DS. Má se jednat o arkádové závody, kde hráči budou moci své vozy, co nejvíce tunit a celkově si s nimi pohrávat.

Dnes se však zaměříme na třetí díl v pořadí, který je také velmi zajímavý. Jedná se o Need for Speed: World Online. Hned z názvu poznáte, že se jedná o online hru, která má být velmi propracovaná a podle nejnovějších informací vývojáři využijí svých zkušeností z Most Wanted, Carbonu a Undercover. Právě první dva jmenované díly budou velkou součástí World Online, jelikož online závodění si budete užívat se svými přáteli a ostatními hráči v otevřeném světě, který bude velmi podobný právě zmíněnému Most Wanted a Carbonu. Samotná slova producenta zněli tak, že hráčům bude dopřáno užít si Carbon za dne.

NFS: World Online má být zcela zdarma a EA se rozhoduje, jak do hry zapojí balíčky, které se budou pohybovat od $0-$5. Za tento pakatel hráči zíkají nové možnosti, které budou například znamenat rozšíření města, nové vozy, vice tuningových částí apod.


Na závěr doplníme, že všechny tři zmíněné díly mají vyjít v letošním roce. Shift se objeví na podzim letošního roku, a to pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Nitro vyjde také na podzim, ale pouze pro Wii a DS. Poslední jmenovaný díl, tedy World Online přijde na řadu prvně v Asii, a to na jaře 2009, do Evropy a Severní Ameriky se hra dostane v zimě letošního roku. World Online bude pouze ve verzi pro PC.