Microsoft: Windows 7 je pro hráče

Autor: Michael Davidík | 25.02.2009
Mnoho hráčů i celkových uživatelů operačního systému Windows Vista je s tímto novým systémem velmi nespokojeno. Důvodu je hned několik, ale jeden takový větší je nedodělanost systému a zbytečné “žraní“ operačních pamětí, což vede k snížení výkonu ve hrách.  K těmto chybám by se dalo přičíst i vyjádření Microsoft, které jasně dávalo na jeho, že Visty budou velmi dobré nejenom pro obyčejného uživatele, ale i hardcore hráče, což bohužel není zas až tak pravda. Nejspíš i proto zůstává spousty hráčů a uživatelů u starých osvědčených XP, jenž jsou bez větších chyb a celkově přijatelnější nejenom pro hraní her. Jestliže se alespoň trochu zajímáte o novinky ze světa softwaru, tak vám jistě neunikla informace, že Microsoft již delší dobu tvrdě ve svém studiu pracuje na nových Windowsech, který dostali název seven, tedy sedm.

Pro obyčejného hráče však nebylo zatím mnoho zajímavých novinek, ale v posledních dnech se jich pár objevila a jednu hodně zajímavou jsme se vám rozhodli přinést v dnešních hot news zprávách. Microsoft si je podle vyjádření Chrise Lewise chybami u Vist vědom a nechce přinést podobný Windows na trh v letošním roce. „PC hráči se u Windows 7 mohou těšit na spoustu novinek, které jim jistě přinesou mnohem lepší hraní a celkové užívání svého počítače. Bohužel nemohu momentálně k tomuto tématu více mluvit, ale věřte, že již brzy se dozvíte více. Zároveň však také nebudeme nikterak šetřit na kampani Games for Windows, která by právě s příchodem nových Windowsů měla vyrůst.“, dodává Chris.

Na otázku ohledně konzolového hraní odpověděl velmi střídmě: „PC hraní budeme i nadále podporovat, ale samozřejmě nechceme, aby hráči přestali hrát na konzolých. Nemusíte se bát, že bychom přestali hry vydávat na PC a zaměřili se spíše na náš Xbox 360, to vůbec ne.“ Ono se není ani čemu divit, Microsoft bude vždy podporovat svou konzoli, ale také počítačové hraní, jelikož pak bychom nemuseli být nějaký Windows a stačil by nám například pouze Linux.

Již od 9. ledna 2009 se můžete zapojit do testování Windows 7.