BattleForge koncem března

Autor: Michael Davidík | 29.01.2009
Vývojářské studio Phenomic a vydavatelská společnost Electronic Arts oznámili zahájení distribuce PC verze realtimové strategie BattleForge v Evropě na 27. března letošního roku.

BattleForge, vznikající v německém Ingelheimu, je výpravná RTS fantasy hra, která v sobě kombinuje dynamický herní systém RTS a koncept přizpůsobování obchodovatelných karet v online prostředí, určeném pro společenské hraní. BattleForge představuje na poli strategických her průkopnický titul, zejména díky podpoře online multiplayeru a rozsáhlým komunitním funkcím.

V BattleForge používají hráč virtuální měnitelné karty k vybudování mocných armád sloužících k ničení svých nepřátel. Karty jsou v podstatě zbraněmi, přičemž každá představuje některou z jednotek, budov nebo kouzel, s nimiž lze přímo ovlivnit situaci na RTS bojišti. Umožní vám upravit si a zkombinovat různé frakce a válčit s jedinečnou armádou podle vlastních představ. Bez nutnosti výstavby základen a produkce surovin se hráči BattleForge okamžitě octnou uprostřed svižné RTS akce.

BattleForge obsahuje singleplayer a kooperativní scénáře, stejně jako hodnocené souboje hráče proti hráči. Co-op bitvy se odehrávají mezi dvoučlennými a čtyřčlennými týmy. Konečně je tu také možnost zapojit se do gigantických bitev o nejvyšší odměnu s až 12 účastníky. Pro splnění misí a dosažení vítězství musí hráči postupovat vysoce koordinovaně. Kooperativní hraní, gildy, chatové místnosti a obrovský trh s podporou přímého prodeje, funkce aukční síně a interního systému zpráv, činí z BattleForge první RTS s kombinací společenských a komunitních prvků MMO a dynamikou RTS.

Vybavena akcí nabitými módy co-op a PvP, možností stavět vlastní armády a podporou propracovaných komunitních funkcí, nabízí RTS BattleForge jedinečný herní systém, který se snadno naučíte, ale excelovat v něm budou jen ti nejostřílenější.