ArmA II a Černaruské Hnutí Rudé Hvězdy

Autor: Michael Davidík | 14.02.2009
Vývojářský tým Bohemia Interactive zveřejnil další z plánovaných updatů z chystaného vojenského simulátoru ArmA II. Pokud se na tuto akci těšíte, tak vás jistě bude zajímat nová aktualizace, která se týká Černaruského Hnutí Rudé Hvězdy.Válečné konflikty mají vždy velký dopad na civilní obyvatelstvo. Trpí nejen boji pravidelných armád, ale z velké části i akcemi různých separatistický či osvobozeneckých skupin.Třetí z plánovaných updatů představí další z frakcí, se kterými se hráč setká v prostředí fiktivního státu Černarus. Tentokrát jde o ChdKZ – Černaruské hnutí Rudé Hvězdy. Tato prorusky naladěná separatistická skupina se snaží destabilizovat situaci v zemi a bojuje za odtrhnutí oblastní Jižní Záhoří. Její cíle jsou dlouhou mařeny vládními jednotkami, často bohužel za cenu ztrát na straně civilního obyvatelstva, které nemá kam uprchnout. ChdKZ ale boj nevzdává a tak na severu země začíná otevřený občanská válka.Informace o Černaruském Hnutí Rudé Hvězdy v bodech:
  • Povstalci používají starší typy ruských kamuflážních uniforem, často s městskou barevností vzoru. Ozbrojeni jsou širokou škálou zbraní ruské provenience od starších automatů AKM až po ukořistěné AK-74. Díky kontaktům s pašeráky zbraní disponují také moderními protileteckými a protitankovými střelami.
  • Povstalecké skupiny nemají tak efektivní logistiku jako moderní armáda a větší množství těžké techniky či dělostřelectvo využívají jen ojediněle.
  • Povstaleckou techniku zastupují spíše starší typy vozidel východní produkce ukořistěné vládním jednotkám. Pro odlišení povstalci ručně barví vozidla vlastním kamuflážním vzorem.
  • Hnutí ČDKZ disponuje i transportní leteckou technikou, ale její využití je omezeno díky blízkosti vládních leteckých základen.
  • Hnutí tvoří jednotlivé povstalecké skupiny, často pojmenované podle svých velitelů. Ti jsou pak podřízeni vůdci celého hnutí ČDKZ známému pod přezdívkou Akula {Žralok}.
  • Z civilních bojůvek se hnutí ČDKZ časem stalo skutečnou armádou. Jako letecké podpůrné jednotky používají helikoptéry tipu Mi-17. Obrněná technika nepatří mezi nejlepší, ale ve svých základnách mají BRDM, BMP-2 a T-72.
ARMA 2 vychází v letošním roce, a to na PC a next-gen konzole.