Call of Duty Modern Warfare 2 - recenze

Autor: Marek Škácha | 14.11.2009
Žánr:  PC  | Recenze  | Akční
Multiplayer: ANO
Nebudu chodit kolem horké kaše. Je to bomba!

KONEČNĚ! To si určitě řekne mnoho hráčů, když se jim do rukou dostane tolik vytoužená krabička s nenápadným názvem Call of Duty Modern Warfare 2. Série Call of Duty urazila pořádný kus cesty, od nyní již notně ohrané 2. světové války po moderní konflikt. Právě přechod k současnosti většina hráčské obce i recenzentů kvitovala s povděkem. Druhé světové již bylo dost! Chceme změnu! Tu přinesl první díl Modern Warfare, kdy stejný koncept skriptované a lineární akce dovedl skoro k dokonalosti. Je tomu jen pár dní, co do obchodů dorazil Modern Warfare 2 a už trhá rekordy, jak v prodejnosti tak i v hodnoceních. Je to skutečně tak skvělé veledílo, bez něhož se neobejde žádný fanda akčních her?

Přesně tam, kde skončil první díl, začíná svoji pouť ten druhý. Imran Zakhaev je mrtev a Rusko objevuje nového válečného hrdinu. Je to paradoxně právě Zakhaev, kterému na náměstí vyroste socha a pojmenují po něm letiště. Špičky USA moc dobře vědí, že tohle moc dobře nedopadne a první problémy začínají již v Afghánistánu, kde celá hra začíná. Poté, co si projdete klasický trénink, po jeho úspěšném ukončení si vyberete obtížnost hry, se rozjede celá ta velkolepá show. Už při prvních ostrých výstřelech je všem jasné, že tohle je opět to skvělé CoD. Skripty a linearita hrají znovu prim a právě díky těmto dvěma veličinám je vše tak skvělé. Každý na ně může nadávat, ale hned v zápětí by si měl uvědomit, že kdyby nebylo jich, nebylo by CoD. Příběh samotný je poměrně kvalitní a dočkáme se i několika příběhových zvratů, takže o napětí nouze rozhodně nebude.Call of Duty Modern Warfare 2

Hned z počátku kampaně, například ve druhé misi, kdy se podíváte do sněhem zaváté letecké základny, na nás tvůrci vytahují jedno eso za druhým. Jelikož je základna na zamrzlé hoře, musíte se tam nejdřív nějak dostat. Nejsnazší bude, vzít si horolezecké vybavení a pořádně prověřit fyzičku. Takovýchto zpestření je hra proseta a při skončení každé mise se budete těšit, co nového ta další nabídne. Kdyby tyto specialitky v Modern Warfare 2 nebyly, byla by MW 2 jen průměrná přeskriptovaná střílečka.

Seznam zemí, kam díky novému konfliktu zavítáme je skutečně pestrý. Brazílie, Rusko nebo USA a připravte si i skafandr. Každá z těchto lokací nabídne trochu odlišný styl boje. V Brazílii dominují úzké uličky ve kterých není nouze o přepadení z několika směrů. USA zase nabídne boje ve velkoměstech a v Rusku okouknete tamní přírodu. Lokace se plynule mění a nedochází tak k nějakému rychlému okoukání.Call of Duty Modern Warfare 2

Modern Warfare 2 nenabídne nějaké velké strhující bitvy, o tom současné konflikty nejsou. Těšte se na pečlivě naplánované akce malých týmů, proti kterým budou stát několikanásobné počty nepřátel. Znovu půjde hlavně o rychlé reakce a dobré krytí.

Zbraňový arzenál doznal menšího počtu změn, ale stále tu máme širokou paletu zbraní. Mezi samopaly nechybí klasiky jako M16, AK-47, M4-Carabine či SCAR-H. Samozřejmě nemůže chybět ani výbušný, i oslepující granát. Novinkou ve zbraňovém listu v celé sérii Call of Duty je neprůstřelný štít. Ten využijete hlavně v případech, když se potřebujete někam dostat a před vámi je velký počet nepřátel. V tomto režimu ale nemůžete používat obouruční zbraň, vystačit vám bude muset pistole. Dále můžete využívat létající drone Predator, díky němu si ušetříte hodně nábojů. Nepřítel má po ruce také nějaké ty nástroje na smrt. Nejvíc po vás půjdou obrněné transportéry.Call of Duty Modern Warfare 2

Když po několika málo dnech dokončíte kampaň pro jednoho můžete se vrhnout na několik dalších lákadel. Pro vlky samotáře jednoznačně doporučuji „Special ops“ mise, ve kterých se nachází několik typů úkolů. V prvním díle Modern Warfare kampaň zakončil speciální úkol, kdy jste měli v letadle zneškodnit teroristy a včas deaktivovat bombu. Ta se dočkala velkého ohlasu a tvůrci všem těmto hráčům umožnila v MW 2 zahrát si mnohem více těchto misí. Různých druhů je tu hned několik. Ať už musíte zneškodnit všechny nabíhající nepřátele, zazávodíte si na sněžných skútrech nebo proběhnete polorozpadlý most plný nepřátel. Vrátí se i krátký úsek z okolí Chernobylu, který všechny uchvátil v prvním dílu. Většina special ops misí můžete hrát sami, avšak u některých vám musí pomáhat kamarád v kooperaci. Je trochu škoda, že všechny tyto mise jsou přejaté z těch v kampani. Osobně jsem očekával, že tyto úkoly budou unikátní.

Call of Duty Modern Warfare 2 byl nejvíce očekávaná hra letošního roku a dozajista budou všichni nadmíru spokojeni, nejenom fanoušci série, ale i hráči akčních her. Opět je to celkem krátká a hodně lineární hra, ale právě díky těmto dvěma aspektům je to tak skvělé. Po výborně kampani na vás navíc čekají special ops mise a multiplayer, který je opět výborný a ještě vylepšuje ten z předchozího dílu. Infinity Ward zkrátka CoD umí a my se těšíme na další díly od tohoto studia.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PC? Přejděte na stránku PC Recenze.