Aquadelic GT - recenze

Autor: Luděk Vostřel | 29.01.2008
Žánr:  PC  | Recenze  | Závodní
Multiplayer: ANO
Průzračné moře a žhnoucí slunce jsou pro většinu z nás v toto roční období nedosutpné. Jednu možnost tu ale je, Aquadelic GT.

 Před dvěma lety vyhrálo studio Hammerware díky hře Aquadelic soutěž Becherovka Game a nyní přichází s komerčním nástupcem těchto lodních závodů. Opět jsou tu čistá moře, rychlé čluny a skvělá zábava. Vše zabaleno v pěkném grafickém kabátku a opatřeno spoustou novinek se ukrylo pod název Aquadelic GT. Toto nové dílo stvořili spolu se slovenskými 3D People a výsledkem jsou arkádové vodní závody v teplích mořích po celém světě. Pokud Vám tedy leze odporné počasí, které na nás číhá venku, na nervy, určitě si tuto hru s radostí zahrajete.


3, 2, 1, Start
 
 Na začátek se objevíte v nepřílíš atraktivním ruském městečku s rybářským člunem a pár dolary v kapse. První možností výdělku je taxikaření. Velmi prostá práce kdy odvezet pasažéra z bodu A do bodu B, za což Vám solidně zaplatí. Pokud mu také splníte přání, například pěkný skok, dostanete tuzér navíc. Kromě taxikaření můžete také se starou plachetnicí a lahví rumu v ruce hledat zapomenuté poklady na dně moře nebo se věnovat dobročinnému pomáhání lidem postiženým záplavám. A kupodivu jim nepomáháte z moře, nýbrž ze vzduchu. Ano v lodní hře létáte s hydroplánem a shazujete bylíčky na označená místa. Další možností hry je volné toulání po neznámých i známých vodách.
 

Multimédia a komunita

 A v případě, že by jste se ztratili, vymysleli autoři skvělou vychtávku. Vždy máte totiž u sebe PDA ve kterém si můžete v GPS zjistit Vaši aktuální polohu a polohu různých důležitých míst jako je Váš dům, závody či dílna. Mezi další funkce patří Jukebox, ve kterém si kdykoliv můžete vybrat jakoukoliv skladbu ze soundtracku, e-mailový prohlížeč a několik dalších užitečných funkcí. K veškerým výše uvedeným funkcím se dostante velmi jednoduše, přes tlačítko M.

 Kromě klávesy M jsou rychlé přístupné také další dvě funkce. Tou první je rychlá nabídka odvíjející se podle Vašeho současného stavu, ukrývající se pod tlačítkem Q. Pokud volně jezdíte můžete se například rychle přesunout do svého domu. Jestliže ovšem plníte taxikářské či pirátské mise, či jedete závod, můžete vyskočit na volnou jízdu.


 Další funkcí je pak P, fotoaparát. Díky němu se můžete kdykoliv vyblejsknout a s fotkami následně dále pracovat. Fotky si toiž po založení své profilové stránky můžete nahrát na web, spolu s nimi se tam objeví i Vaše statistiky jako vydělané peníze, počet fanoušku čí ujetá vzdálenost. Všichni návštěvníci se také mohou podívat na to jaké čluny vlastníte.

Závody nejsou balet
 
 Zde se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu, k tomu o co v této hře vlastně jde. Tou nejdůležitější činností je závodění, a to konkrétně v Aquadelic lize. Zde se utkávají majitelé lodí a člunů a vedou nelítostné bitvy o první místo. Jak už jsem v nadpise předeslal, neočekávejte zacházení v rukavičkách, to by jste pak mohli být překvapení tospédem které Vaši loď vyhodí do vzduchu a otočí ji dvakrát kolem své osy. A nejsou to jen torpéda která Vám budou znepříjemňovat život. Mohou to být například skákající žabky, vyřazovač elektroniky či výbušný sud. No a možná nejhorší je právě ta hračička která Vám na pár vteřin vyhodí veškerou elektroniku a znemožní jakékoliv ovládání člunu. Všechny tyto vychytávky najdete ve žlutých balíčcíh rozesetých po hladině. A kromě nich jsou tu také balíčky červené, ve kterých naleznete lahve se zázračným plynem N2O. Možná se ptáte jestli to bude někoho bavit pořád jen jezdit po vodě.


 A právě proto jsou ve hře motivační faktory. Tím prvním je že za vyhrané závody získáváte na svou stranu fanoušky a díky nim potí i sponzory. Každý sponzor Vám násobí vyhrané peníze a počet získaných fandů v každém závodě. A čím dále se ve hře dostáváte, tím většími čísly sponzoři násobí. Další věci je poté změna prostředí. Pokud v určité oblasti vyhrajete dostatek závodů, můžete sbalit člun a odcestovat jinam. Celkem je na výběr osm odemikatelnách lokací. Pokud to vezmu kolem a kolem, Aquadelic GT je takové NFS na vodě. Arkádové ovládání, nákup nových člunů a možnost tuningu. ano jako v silničním králi NFS Vám starý člun po chvíli přestane stačit a tak ho můžete vylepšit nebo si ušetřit na nový a rchylejší.


Záverečná slova mého kázání

 Církev káže vodu a pije víno. Shromažďuje majetek, prodává odpustky a hraje si na nejvyššího. A já svá slova neodvolám a pokud mě zabijete povstane dvanáct nových kazatelů. Dost bylo Mistra Jana Husa a teď ke hře. Někdy Vás mohou otravovat soupěři kteří Vás tlačí ven z trati, či po Vás střílí nebzpečné projektily, ale pěkná grafika, jednoduché ovládání a spousta dalších faktů zaručuje že tato hra stojí za povšimnutí a vývojáři nezaslouží hranici.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PC? Přejděte na stránku PC Recenze.